Kredyty

Zakładam firmę w Tychach, skąd wziąć pieniądze?

Masz pomysł na biznes, już widzisz siebie w sytuacjach w których rozkręcasz własną firmę, jak nawiązujesz współpracę z kontrahentami i jak zarabiasz duże pieniądze?

Dlaczego zatem nie ruszasz ze swoim biznesem i nie zaczynasz go rozkręcać na wysokich obrotach? Zapewne chodzi o pieniądze (podobno to zawsze o nie chodzi). Nie masz środków na rozpoczęcie własnej działalności? W takim razie podamy Ci kilka praktycznych wskazówek na to jak je zdobyć.

1. Znajdź inwestora do własnego biznesu

Wielu przedsiębiorców ma kapitał, jednak nie ma czasu, pomysłu lub chęci na rozkręcanie osobnego biznesu. Znajdź takich ludzi i zaproponuj im współpracę. Możecie założyć spółkę w której podzielicie kapitał w zależności od wkładu wnoszonego w biznes. Jesteś pewien swojego biznesu? Przygotuj biznesplan, poświęć trochę czasu na prezentację, a gwarantujemy Ci, że szybko znajdziesz inwestora. Gdzie szukać inwestorów? Głównie w internecie na forach branżowych, na portalach takich jak Goldenline czy LinkedIn. Możesz być zdziwiony jak wielu ludzi chętnie podchodzi do tematu współpracy. Jednak pamiętaj, nie wywalaj wszystkich kart na stół… To Ty musisz być managerem tego projektu od A – Z. Zawsze warto pozostawić mały margines zaufania do swoich partnerów.

2. Fundusze unijne

Pukasz się teraz w czoło i mówisz, że to zbyt oklepane i zbyt wiele przy tym zachodu. A teraz zadaj sobie pytanie: ile wniosków złożyłeś do  urzędów, ile zostało odrzuconych, czy rozmawiałeś z urzędnikiem na temat wymogów, czy chociaż czytałeś regulamin na stronie funduszy? Jeśli nic z tych rzeczy się nie zdarzyło, to skąd taki dystans do funduszy UE? Pieniądze są do wzięcia, a nie są one małe, bo mowa tu o kwotach od kilku, do kilkuset tysięcy, a w przypadku dużych firm, mówimy nawet o milionowych sumach. Dobry biznesplan, odpowiednia motywacja i uzasadnienie, a te środki mogą trafić do Ciebie.

3. Kredyt bankowy jako finansowanie firmy

Przy kredycie bankowym nie ma łatwo. Żaden bank nie da Ci kredytu na ładny uśmiech, no i co najważniejsze – musisz go spłacić. Jednak jeśli Twój biznes ma potencjał, to kredyt jak najbardziej jest uzasadniony. Nie porywaj się z motyką na księżyc, porozmawiaj z ekspertami, zbadaj swoją branżę, a następnie podejmij ryzyko. Wiele banków oferuje pomoc specjalistów typu: ekonomiści, doradcy biznesowi, firmy consultingowe, które ocenią potencjał Twojego biznesplanu.

4. Pożyczka na biznes w firmie pozabankowej

Pożyczki pozabankowe nie są najtańszym rozwiązaniem, ale na pewno nie są to rozwiązania trudne (mając na myśli trudność uzyskania takiej pożyczki). Bez większych przeszkód można zaciągnąć pieniądze do 10 000 zł, a więc odpowiednia kwota do rozkręcenia małej działalności gospodarczej -głównie dla firm usługowych. Warto poszukać też pożyczkowych firm lokalnych (poszukując na podstawie haseł finansowanie firm Tychy, pożyczka na biznes Tychy, itp.). Firmy lokalne mogą nierzadko zaskoczyć ciekawymi ofertami.

To 4 podstawowe pomysły na pozyskanie środków do prowadzenia własnej firmy. Są to podstawowe możliwości, ale na pewno nie wszystkie. Zachęcamy do szukania pieniędzy, a także do dzielenia się swoimi pomysłami – zachęcamy do komentowania.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *