Pożyczki

Pożyczki Tychy zaciągamy pożyczkę lokalnie

pożyczki tychyW ostatnim czasie mieliśmy przyjemność przeprowadzić małe badania w Tychach, które polegały na sprawdzeniu podejścia pożyczkobiorców, do zaciągania kredytów w różnych miejscach i na różne sposoby. Osoby, które wzięły udział w badaniu, przynajmniej raz zaciągnęły pożyczkę gotówkową w banku lub też pożyczkę w firmie pozabankowej.

Jak się od razy okazało, grupa badawcza wyróżniała się osobami, które częściej sięgają po pożyczkę w lokalnych firmach pożyczkowych lub okolicznych bankach. Dlaczego ludzie zaciągają pożyczkę w ten sposób (która nierzadko jest opcją droższą niż jej internetowy odpowiednik), tego do końca nie wiem, jednak trend wydaje się być silny.

Wiele osób, z najróżniejszych powodów, decyduje się na zaciągnięcie pożyczki w swojej okolicy. Nie chce korzystać z oferty internetowej z wielu przyczyn:

– nie korzysta z komputera (nie potrafi),
– nie ma zaufania do pożyczek internetowych,
– twierdzi, że w przypadku rozmowy z przedstawicielem firmy pożyczkowej lub banku, można dowiedzieć się więcej informacji.

Tego typu przesłanek co do niezaciągania kredytu zdanie, jest zapewne więcej, ale powyższe są najbardziej popularne. Ludzie wolą iść do placówki instytucji finansowej, porozmawiać z przedstawicielem danej firmy i wtedy zaciągnąć pożyczkę. Ludzie myślą, że w ten sposób będzie najkorzystniej, jednak wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że mają do czynienia z profesjonalnymi doradcami finansowymi, a także sprzedawcami, których celem jest sprzedanie nam oferty – to jedyne możliwe zamknięcie transakcji. Nierzadko chodzi o najkorzystniejszą ofertę, jednak najkorzystniejszą dla danej firmy pożyczkowej lub banku.

Czy faktycznie pożyczki lokalne są korzystniejsze?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy  dla przykładu idąc do firmy pożyczkowej typu Pożyczki Tychy otrzymamy gorszą czy lepszą ofertę, ale na pewno nie mamy tak dużego wyboru jak w przypadku ofert w internecie, gdzie z jednego miejsca mamy dostęp do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu podmiotów kredytowych, które za kilkoma kliknięciami myszki, przeleją nam pieniądze wprost na nasze konto, a jedyne formalności to kwestia potwierdzenia swojej tożsamości, co jest bardzo proste i intuicyjne.

Dlatego właśnie warto porównać warunki w kilku firmach i bankach, które oferują pożyczki gotówkowe. Nie polecamy zaciągania pożyczki pod wpływem emocji lub silnych impulsów, gdyż tematy finansowe, powinny być dokładnie przemyślane i najlepiej aby były przedyskutowane ze specjalistami w dziedzinie finansów.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *