Pożyczki

Małe firmy pożyczkowe, czy warto z nich korzystać?

Wszyscy znają marki takie jak Provident, większość słyszało zapewne o Profi Credit. Poza tym firmy znane z reklam telewizyjnych takie jak Wonga czy Vivus. Są to popularne firmy, niektóre to nawet korporacje, które działają w wielu państwach. Czy warto zaciągać w nich pożyczki? Jest to kwestia zależna od wielu czynników, a główny z nich to korzyści. Z jednej strony duże firmy powinny mieć dobrą ofertę, ponieważ mają rozwiniętą infrastrukturę, nie muszą przeznaczać tak dużych kwot na reklamę, mają stałych inwestorów. Z drugiej zaś mogą podchodzić do klienta przedmiotowo, ponieważ są gigantami na rynku i nie muszą aż tak uważać na konkurencję.

A małe lokalne firmy pożyczkowe?

Pożyczki lokalneWeźmy dla przykładu jakąś małą firmę lokalną – powiedzmy Pożyczki Tychy (to przypadkowa wymyślona nazwa). Jak taka firma pożyczkowa może konkurować z dużym przedsiębiorstwem i czy może mieć korzystniejszą ofertę?

Teoretycznie tak. Małe firmy pożyczkowe składają się zazwyczaj z kilku pracowników i kapitału kilku inwestorów, który jest kontrolowany w małej grupie – przez kilku ludzi.Taka lokalna firma pożyczkowa jest w stanie dostosować ofertę do małej okolicy i do mieszkańców którzy w niej żyją. Raty takiej pożyczki mogą być niższe, ponieważ firma chcąc konkurować z dużymi firmami ogólnopolskimi czy ogólnoświatowymi, musi mieć asa w rękawie. Mają mniejsze koszty związane z reklamą i z utrzymaniem ogólnopolskiej lub międzynarodowej administracji, dlatego odchodzi im wiele opłat. Możemy także liczyć na dodatkowe usługi, takie jak dostarczenie pożyczki do domu i bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy lokalnej, bo naturalnie przedstawiciele takiej firmy chcą tworzyć pozytywny PR – relacje z potencjalnymi klientami.

Kwoty od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy złotych, możemy dostać na naprawdę korzystnych warunkach.

A zatem kredyty i chwilówki w Tychach, oferowane przez taką firmę (którą właśnie wykreowaliśmy) mogą być korzystne, pod warunkiem że znajdziemy dostosowaną dla siebie ofertę. Pamiętajcie, aby przeczytać umowę – dokładnie przeczytać, gdyż firmy lokalne mają też duży minus – nie muszą się liczyć z tym, że stracą markę. Jeśli to nowa firma, której się nie powiedzie, po upadku zostanie reaktywowana pod kolejną marką. Dlatego bezwzględnie czytamy umowę, a na pewno będziemy zadowoleni ze współpracy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *